Znak naszych czasów to z pewnością promocje w sklepach. Są już tak normalne, iż o nich nie myślimy. A jednak powinniśmy

Są wszędzie i dosyć powszechne, trudno sobie wyobrazić bez nich teraźniejszy handel. Promocje w sklepach są znane wszystkim, a wielu z nas korzysta z nich regularnie. Niektórzy nawet szykują się specjalnie, że jak idą na zakupy, to muszą coś kupić w promocji. Korzystnie jednakże wiedzieć, iż promocje to też inna strona medalu, z tego powodu więc warto robić zakupy rozsądnie.
promocje sklepowe
Wprowadził: onnola
Źródło: http://www.flickr.com
Zakupy w promocji bezpowrotnie odmieniły handel. Co prawda, zawsze coś tam było na rzeczy, lecz nigdy nie działo się to tak jak teraz. Wszystko dlatego, że zmieniła się gospodarka - z socjalistycznej przeszliśmy na wolnorynkową. W komunistycznym obrazie gospodarczym nie ma konkurencji, ponieważ Państwo jest jakby jednym przedsiębiorstwem, natomiast na wolnym rynku każdy może sprzedawać, obniżać lub zawyżać ceny. To faktycznie bardzo uproszczony obraz rzeczywistości, gdyż w okresie socjalizmu też były obecne małe firmy, a dzisiaj przecież małe podmioty mają małe szanse z walki wielkimi markami. I widać to właśnie w perspektywie ustalania promocji.

Więcej treści

Niezwykłe okazje wymagają uczczenia

zaproszenia
Wprowadził: Alexandra E Rust
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy z nas przeżywa w swoim życiu różnorakie niezwykłe okazje, takie jak na przykład swój ślub, wszelakie rocznice, chrzest dziecka, komunia, okrągłe urodziny. W niniejszych sytuacjach zazwyczaj chcielibyśmy mieć przy sobie swych najbliższych, rodzinę, przyjaciół, często także tych, którzy towarzyszyli nam w wielu etapach naszego życia. Nadmienione święta to z jednej strony nad wyraz wielka radość, ale z przeciwnej również spore wyzwanie, konieczność zorganizowania się, załatwienia spraw, innymi słowy mówiąc – zaaranżowania przyjęcia.


Kiedy wielka firma określa promocję, to niestety, ale wiele mniejszych firm nie ma szans na konkurencję z tymi stawkami, a jak nie nadąży za zmieniającymi się cenami, to nie będzie funkcjonować. To tak naprawdę nie jest zmartwienie dla klientów, gdyż każdy chce kupować jak najbardziej korzystnie. Z drugiej strony Pkorzystnie czasem się zastanowić nad zakupem kolejnej rzeczy, mimo że jest w promocji. Niewielu z nas zdaje sobie sprawę, ale nie zawsze promocja jest właśnie tym, na co wygląda. To oznacza, iż nie zawsze powinniśmy zaoszczędzić na kupnie określonego produktu. Po prostu firmy doskonale wiedzą, że magiczne słowo “promocja” działa bardzo dobrze, więc bardzo dużo cen można podciągnąć pod taką definicję. Interesującym przykładem są artykuły kupowane dwa za jeden.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.