Znakomtia twórczość zespołów Foo fighters oraz Deep Purple

Amerykańska grupa foo fighters od dawna robi wrażenie. Rockowy zespół założył w 1995 roku perkusista grupy Nirvana, Dave’a Grohla. Tajemnicza nazwa swoje źródło bierze od niewyjaśnionego do końca zjawiska, które miało miejsce w czasie II wojny światowej. Bazowało na tym, że na niebie pojawiły się świetliste kule, kojarzone później z UFO. Zespół muzyczny zdobywał przez cały okres kariery wiele nagród, które dla muzyków okazywały się dodatkowym motywatorem do dalszej pracy.
rock
Wprowadził: Rocking Residence
Źródło: Rocking Residence
Deep purple jako brytyjska grupa rockowa wszechczasów

Założony w 1968 roku zespół deep Purple - - reprezentuje klasykę swojego rodzaju muzycznego. Hard rock, heavy metal oraz wyróżniany acid rock to połączenie wyjątkowe, na bazie którego powstało niemało ponadczasowych fuzji muzycznych. Brytyjski zespół jest również laureatem wielu wyjątkowych nagród w świecie muzyki. Warto zapoznać się z dotychczasową dyskografią grupy, by mieć pełne rozeznanie w tym, co w świecie rocka słuchać na przestrzeni długich lat.


Więcej treści

Wspaniałe buty sportowe – czym charakteryzują się znakomite sneakersy

Trampki
Wprowadził: Justin Wolfe
Źródło: http://www.flickr.com
Kupowanie nowych butów bywa często trudną kwestią. Znalezienie estetycznych, stylowych, komfortowych oraz dobrej jakości butów jest w stanie zająć odrobinę czasu, szczególnie jeżeli są one szukane w racjonalnych cenach. Dlatego też markowe obuwie cenionych firm jest zdecydowanie strzałem w dziesiątkę, kiedy poszukiwane są buty naprawdę wyjątkowe.


Zespół foo fighters jest na językach nie od teraz

gitara
Źródło: http://www.morguefile.com/
Przeboje takie jak This is a call czy Learn to fly znane są nie tylko przez długoletnich fanów Płyty takie jak One by One, There is Nothing Left to Lose i Echoes, Silence, Patience & Grace zyskały uznanie w formie nagrody Grammy. Kategorią przyznawanej nagrody była: Best Rock Album. Generalnie grupa ta otrzymała aż jedenaście nagród tego prestiżowego konkursu. W dodatku rozpoznawalnym kawałkiem jest kawałek The One do filmu Orange County.


Czysty rock w brytyjskim wydaniu – deep Purple

Muzyka grupy deep Purple nierzadko kojarzona jest z twórczością Led Zeppelin oraz Black Sabbath, co zaliczają się do pionierów hard rocka czy heavy metalu. Ciężko jednak jest|Nie jest łatwo tę muzykę w sposób jednoznaczny sklasyfikować, z tego też powodu generalnie zaliczana jest do klasycznego ujęcia rocka i metalu. W niektórych kawałkach daje się wyodrębnić również klasyczne elementy muzyczne, jakie nadają dobrego brzmienia całości.
2018-07-11
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.